Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak prawidłowo palić świece sojowe?

2022-02-20
Jak prawidłowo palić świece sojowe?

Jak palić świece sojowe?

Prawidłowe palenie świecy to gwarancja wykorzystania całkowicie jej potencjału. Świeca palona zgodnie z zasadami nie będzie tunelować, kopcić, wosk pozostanie czysty. Będzie również długo i intensywnie pachnieć oraz ładnie wyglądać nawet wygaszona.

Podczas palenia świecy, bardzo ważne jest też bezpieczeństwo. Wiele osób ignoruje zasady palenia świec, a może to się skończyć pożarem.

Zasady bezpiecznego palenia świec
Ten najnudniejszy punkt jest zarazem najważniejszym podczas palenia każdej świecy. Świecę zawsze należy palić na niepalnym podłożu lub podstawku. Nigdy nie należy zostawiać świecy bez nadzoru. Absolutnie wolno dopuścić by przy świecy kręciły się dzieci, zwierzęta lub powiewały np. zasłony.

Zapałki czy zapalarka – czym najlepiej odpalać świecę?

Zapalarka to lepszy pomysł. Zapałki nie, choć trudno w to uwierzyć. Sama na zdjęciach pokazuję jak odpalam świecę zapałkami. Wygląda to pięknie, jednak w użytkowaniu o wiele lepsza będzie zapalarka. Powód? Kopcenie.

Zapalając świecę zapałkami, można mieć gwarancję, że ją okopcą, szczególnie przy kolejnym odpalaniu kiedy musimy włożyć zapałkę głębiej.
Kocham zapałki, szczególnie te długie, jednak jeśli chcesz by Twoja świeca nie była czarna od sadzy – używaj zapalarki lub zapalniczki.

Pierwsze palenie świecy sojowej

Zasady przy pierwszym paleniu świecy są właściwie takie same jak przy każdym następnym.
Po pierwsze musisz przyciąć knot. Powinien mieć ok. 3 mm długości.

Następnie odpal knot lub knoty i pal je minimum tak długo, aż rozpuści się cała powierzchnia wosku.
Nie pal świecy sojowej zby tługo. Zazwyczaj 2-3 godziny wystarczą. Jest to ważne, aby nie przepalić olejku oraz nie rozpuścić zbyt dużo wosku podczas jednej sesji.

Obserwuj swoją świecę.

Pamiętaj o knocie przy każdym kolejnym odpaleniu świecy. Dbaj o jego długość i przycinaj do 3 mm pozbywając się zwęglonych części.
Jeżeli do wosku wpadły resztki zwęglonego knota, wyjmij je z płynnego jeszcze wosku przy użyciu pęsety lub patyczka.

Pamiętaj również o paleniu świecy nie krócej niż do momentu rozpuszczenia wosku do ścianek.

Jak palić świece sojowe

Jak palić świece sojowe

Jak gasić świecę?

Większość z nas gasi świecę poprzez zdmuchnięcie lub ściśnięcie palcami. Są też tacy, którzy zamykają pokrywką palącą się świecę i świeca gaśnie w wyniku braku powietrza.
Obie te metody są złe. Zdmuchnięcie powoduje, że świeca może dłuższy czas, niż to konieczne, kopcić. Zduszenie palcami to ryzyko poparzenia i zanieczyszczenia wosku ukruszonym knotem.
Odcinanie dopływu powietrza poprzez zakręcenie świecy sojowej to też fatalny pomysł – świeca kopci pod pokrywką, a wosk wchłania aromat spalenizny...

Jak gasić świecę? Najlepiej specjalnym kapturkiem – zagaszaczem do świec.

Jak palić świecę z kryształami i kamieniami w środku?

Zasady palenia świecy sojowej w której jest zatopiony kamień, są w zasadzie takie same. Kamień i kryształ są materiałem niepalnym. Mogą spoczywać w świecy podczas jej używania. Obserwację takiej świecy uważam za bardzo przyjemne. Kamień pod powierzchnią płynnego wosku wygląda niezwykle.
Z punktu widzenia magii świece sojowe są przedmiotami o dużej mocy. Gromadzą energię, podobnie jak kamienie. Kamień pozostawieni w świecy, nabiera wyjątkowej energii magicznej...

Jeżeli zdarzy się, że mimo uważności kamień osmoli się. Nie przejmuj się. Wystarczy zetrzeć sadzę lub – jeśli jest jej dużo – umyć kamień w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Kamień odzyska swój piękny blask.

Świecy z kamieniem w środku nie wypalaj do samego końca. Wyjmij kamień w momencie, gdy zacznie wystawać ponad taflę wosku. Unikniesz dzięki temu przypieczenia osmoleń. Przypieczone resztki trudniej jest usunąć. Jeśli to Ci się przytrafi, odmocz kamień w wodzie.

Jak palić świece sojowe z kamieniem

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 141 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-02
szybka dostawa zgodna z zamówieniem.
2023-12-28
wszystko super tak jak zawsze
pixel